Sağlık

Sivilceden Kurtulma Yolları

Sivilceden Kurtulma Yolları; Sivilceler hayatı zindana çeviren ve çok rahatsız eden bir cilt sorunudur. Sivilceniz varsa bunu sıkıntı yapmayın. İşte size sivilcelerinizden kurtulmanın yolları..

Sivilceden Kurtulma Yolları

Sivilcelerden kurtulmak sandığınız kadar zor bir şey değil. Çok kolay hazırlayabileceğiniz maskeler sayesinde sivilcelerinizden kısa sürede kurtulabilirsiniz. Sizin için sivilcelerle mücadele etme yollarını derledik.

Sivilcenizden kurtulmak için evinizde çok kolay bir maske hazırlayabilirsiniz. Bunun için bir aspirini suyla ezip yatmadan önce sivilcelerinizin üzerine sürün. Hazırladığınız bu maske antibakteriyel özelliği sayesinde yüzünüzde sivilcelerden dolayı oluşan kızarıklığı alacaktır.

Aktarlarda satılan çay ağacı yağı ile sivilcelerinize derman bulabilirsiniz. Bunun için yağı sabah – akşam bir pamuk yardımı ile sivilcenizin üzerine uygulayabilirsiniz. Sivilcenin tedavisinden önce çıkmasını engelleyici önlemler almak oldukça önemlidir. Sivilcenizin çıkacağını çoğu zaman hissedersiniz. Böyle zamanlarda bir poşetin içine koyacağınız buzu sivilce üstüne sabah – akşam tutun. Böylece sivilcenizin çıkmasını engellemiş olursunuz.

Sırtınızda Sivilce Çıkıyorsa

Eğer sivilce sırtınızda çıkıyorsa o zaman yapmanız gereken deniz tuzuyla sırtınızı ovmanız ve bir lif yardımıyla keselenmeniz. Burada dikkat etmeniz gereken lifin gerçek lif olması. Ardından ise çay ağacı yağı ile sivilcenize masaj yapabilirsiniz.

Eğer cildinizde çok fazla sivilce varsa ve makyaj yaparken tedirgin oluyorsanız o zaman cildinizi ilk olarak temizlemelisiniz. Ardından bir parça pamuğa elma sirkesi döktükten sonra sivilcenin üzerine sürün ve sonra cildinize kapatıcı uygulayın. Böylece sivilcenizin olduğu yerin daha fazla mikrop toplamasını engellemiş olursunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu