Anne & Bebek

Bebeklerde Öksürük

Hayatımızın en değerli en özel en güzel varlıkları, dünyayı çekilir ve yaşanabilir bir hale getiren en özel varlıklarımız şüphesiz ki bebeklerimiz, çocuklarımız. Her ebeveyn her anne, bebeklerini çocuklarını her türlü kötülüklerden, hastalıklardan kısaca ona zarar verebileceğini düşündüğü her şeyden korumak kollamak ister.

Bebeklerde Öksürük

Hele ki bebek yaşta daha minik daha savunmasız bir can, daha da çok ilgi daha da çok endişe demektir.
Ancak her ne kadar kollarsanız kollayın her ne yaparsanız yapın, illa ki bebekler de hasta oluyor ve böyle böyle büyüyor, vücutları direnç kazanıyor.

Tam olarak hastalık sayamasak da bebeklerin sık sık karşılaştığı sorunlardan bir tanesi de öksürükler.
Daha derdini anlatamazken o minnacık vücudun öksürmesi içinizi acıtıyor değil mi? böyle durumlarda öncelikle kesinlikle doktorunuza başvurmalısınız.

Öküsürük Belirtileri

Eğer öksürük çok nadir ve hafif ise, sizi endişelendirmiyor ise sorun yok, ancak korkuyor ve öksürük sizi rahatsız ediyor ise hemen en yakın sağlık kuruluşuna giderek bebeğinizin doktoruna danışmanızda büyük fayda var.
Bebeklerde öksürük çok olası semptomlardan biridir. Ancak öksürüğün neden olduğu ne sebeple ortaya çıktığı da oldukça önemli. Bu yüzden öncelikle bebeğinizin doktoruna başvurun ve tanıya göre tedavi sürecine başlayın.
Büyüklerde dahi yapılmaması gereken, reçetesiz ve doktor kontrolü olmaksızın ilaç kullanmayı sakın ama sakın bebekleriniz de de denemeyin.

Çünkü küçük bedenleri hangi ilaca nasıl reaksiyon gösterir? Bebeğin bünyesi hangi ilacı kaldırabilir? Bunları ancak doktorunuz bilir. Aksi takdirde, ilk başlarda basit bir öksürük gibi görünen problem, ileri ki zamanlarda daha ciddi daha büyük sorunlara yol açabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu