Anne & Bebek

Ateş Ölçer Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ateş ölçer alırken dikkat edilmesi gerekenler konusu, özellikle pandeminin iyiden iyiye hayatımıza girmesiyle birlikte daha fazla dikkat çekmeye başladı. Ateş ölçer satışları ciddi ölçüde arttı ve çoğu işletmeye ateş ölçer bulundurma zorunluluğu getirildi. Bu gibi detayların yanı sıra ateş ölçer fiyatlarında da ciddi artışlar meydana geldi. İkinci dalga sinyallerinin kuvvetleniyor olması, bu cihaza daha çok ihtiyaç duyulacağı ihtimalini arttırdı. Bu ihtimal ise fiyatların tekrar yükselmeden ateş ölçer edinme gerekliliği konusunda yeni bir bilinç uyandırdı.

 

Ateş Ölçer Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Peki, ateş ölçer alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Ateş ölçer seçimi neye göre yapılır?

 

Ateş ölçer alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda ilk detay, ürünün ne için kullanılacağı detayıdır. Ateş ölçeri bebeğinizin ateşini izlemek, işletmenize gelen müşterilerinizin ateşini ölçmek, işletmenizde yer alan personellerinizin ateşlerini ölçmek ve daha birçok amaç doğrultusunda satın alıyor olabilirsiniz.

Ateş ölçer alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında en önemlisi kimin için kullanacağınızdır.

Bebek için alacağınız ateş ölçerler, mutlaka hassas ölçüm yapan ve ölçümleri kayıt altına alan bir ateş ölçer olmalıdır. Böylelikle bebeğinizin ateşini gerçek değerler ışığında ölçebilir ve sürekli olarak kayıtlar üzerinden izleyebilirsiniz. Ayrıca sessiz çalışabilmesi de önem taşıyan bir başka noktadır. Böylelikle bebeğinizin ateşini uyurken dahi ona hissettirmeden ölçebilirsiniz. Bebek için alınan ateş ölçerlerde sadece vücut sıcaklığı değil, ortam sıcaklığı ve yüzey sıcaklığı gibi ölçümler de olmalıdır.

 

Bebeklerde Mide Üşütmesi Belirtileri
Bebeklerde Mide Üşütmesi Belirtileri

 

Bebeğinize herhangi bir besin hazırlarken, bu besinin ne kadar sıcak olduğunu ateş ölçer ile anlamalı ve sıcak gelebilecek besinleri bebeğinize biraz daha soğutarak vermelisiniz. Bununla birlikte bebeğinize banyo yaptırmadan önce, ortam sıcaklığını ölçüp, üşümeden banyo yapmasına ateş ölçer vasıtasıyla yardımcı olabilirsiniz.

Bebekten ziyade, ateş ölçeri işletmeniz müşterileri veya personelleri için kullanmak istiyorsanız, öncelikle dikkat etmeniz gereken detay, ölçüm hızıdır. İşletmeler için alınan ateş ölçerler, hız anlamında yeterli seviyede olmalıdırlar.

Ateş Ölçerin Ölçüm Hızı

Ateş ölçerin hızlı şekilde ateşi ölçmesi beklenir.

Ateş ölçerin ölçüm hızının düşük olması, ciddi anlamda zaman kazanmak demektir. İşletmenize gelen müşterilerinizi ateş ölçümü için kapıda bekletmeniz, müşterileriniz için can sıkıcı bir durumdur. Ayrıca her sabah personelinizin ateşini ölçmeniz, yüksek personel sayısına sahip işletmeler için saatlerin harcanmasına neden olabilir. Bu gibi durumların önüne geçebilmek adına ölçüm hızı düşük olan ateş ölçerler tercih edilmelidir.

Çocuklar İçin Çamaşır Suyu Büyük Tehlike!
Çocuklar İçin Çamaşır Suyu Büyük Tehlike!

Ateş Ölçerin Garanti Yılı

Ateş ölçer alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında bir başka detay ise ürünün garanti yılıdır. Çoğu uygun fiyatlı ateş ölçerin garantisi olmaz. Bu tür ürünler dayanıksız, şansa bağlı hemen bozulabilen ve tutarlı ölçüm yapmayan cihazlardır. Haliyle garanti sürelerinin olmaması normaldir.

Bazı cihazların ise 2 yıl, 3 yıl ve 5 yıl gibi garanti süreleri bulunur. Bu süre ise üretici tarafından cihazın sağlıklı çalışabileceği süre hakkında ipucudur. Garanti süresi ne kadar yüksekse, cihazın üreticisinin o süre zarfı boyunca cihazına tam anlamıyla güvendiği yorumu yapılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu