Anne & Bebek

Limon ile Gebelik Testi

Limon ile gebelik testini evde yapmak mümkün. Bebek sahibi olmak isteyen çiftler, bu dönemde ki en ufak değişikliği bile hamileliğe yormaya başlar. Adet günü bir gün gecikse ya da küçük kasık ağrıları, göğüste gerçekleşen ve adet dönemlerinde olan değişiklikleri bile hamileliğe yorabiliriz. Her ay gecikme yaşadığımızda eczanede satılan gebelik testlerine hücüm ediyoruz. Eczanelerden alacağımız testlere, her ay dünyanın parasını ödüyoruz.

Gebelik testini evde yapmaya ne dersiniz? Üstelik bunu limonla deneyeceğiz. Limon ile yapacağınız gebelik testi ile hamile olup, olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Karbonat ve limonu kullanarak evinizde kolayca gebelik testini uygulayabilirsiniz.

Evde Limon ile Gebelik Testi

Evde yapılan limon ile gebelik testini uygulayan ve olumlu sonuç alanlar olmuştur.Şaşırtıcı bir biçimde limon ile yapılan gebelik testi olumlu sonuç  vermektedir. Limonu kullanarak, basitçe evde yapacağınız limon ile gebelik testinde,hamile olup olmadığınızı öğrenebileceksiniz. Karbonat ve limonu kullanarak,evde yapılan gebelik testinde başarılı sonuç alma olasılığınız oldukça yüksektir.

Eğer limon ile bu testi uygulamak istiyorsanız,adetinizin bir hafta geçmiş olması gerekmektedir.Adetiniz eğer bir hafta geciktiyse,eczaneye gidin ve bir gebelik testi alın ya da evden hiç dışarı çıkmadan limon ile gebelik testini uygulayınız.

Deneyen bir çok kadın olumlu sonuç almıştır.Ama daha doğru sonuçlar alabilmek için mutlaka diğer testleri yaptırmalısınız.Gebelik testleri içinde en güvenli olan kan testidir.En yakın sağlık kuruluşuna giderek kan testi yaptırın.

 

Limon ile Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Bir kap alın ve içerisine idararınızı yapın.Daha sonra bir tane limonu ortadan ikiye kesin,bir yarısını alarak idrarınızın üzerine sıkın.Limon tortuları dibine çöker ise bu hamile olabileceğinize işarettir.Limon tortuları,idrarın üzerinde kalırsa bu hamile olmadığınızı gösterir.

Karbonatlı Gebelik Testi

İdrarınızı yapacağınız,temiz bir kap alın.İçerisine idrarınızı yapın.Üzerine az miktarda karbonattan dökün.Karbonat eğer kabarıp,dökülürse hamile olabileceğiniz anlamına gelir.Eğer sakince dibe çökerse,hamile olmadığınız anlamına gelir.

Evde Kolayca Deneyebileceğiniz, Bilimsel Hiç Bir Niteliği Olmayan, Ama Bir Çok Kişinin Onayladığı Hamilelik Testleri

  • Bunun yanı sıra evde yapabileceğiniz ilginç gebelik testleri vardır.Bu testlerin doğruluk payı kesin değildir.Gerçekten hamile olup olmadığınızı öğrenmek için bir doktora başvurup,kan testi yaptırmanız önerilir.Bunlar;
  • Temiz,plastik bir su bardağının içerisine,idrarınızı yapın.2 çay kaşığı kadar karbonatı,idrarınızın içerisine koyun.Bir müddet bekleyin,idrarınız köpürürse hamile olabilirsiniz,köpürmezse değilsiniz.
  • İdrarınızı temiz bir kabın içerisine koyun.İdrarınızın içine bir miktar çamaşır suyu ilave edin ve köpürmesini bekleyin.Köpürdüğü takdir de gebe olma olasılığınız yüksektir.
  • Tekrar kullanmayacağınız demir bir kap alın ve içerisine idrarınızı yapın.Demir kabın içerisindeki idrarınızı,ocağın üzerine koyun ve altını yakın.İdrarınız köpürürse hamilesiniz,eğer köpürmez ise hamile değilsiniz.
  • Şeffaf bir bardağın içerisine,idrarınızı koyun ve bir süre bekleyin.Bardağın dibine tortular çökerse hamile olabilirsiniz,çökmez ise hamile olma olasılığınız düşüktür.
  • Bu testlerin hiç birinin doğruluk payı yoktur.Ama çoğu kadın denemiş ve olumlu sonuç almıştır.Eğer bu testleri dener ve olumlu sonuçlar alırsanız hemen bir doktora gidin ve gebelik testi yaptırın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu