Sağlık

Lazer Epilasyon Nedir? Nasıl Yapılır?

Lazer Epilasyon Nedir? Nasıl Yapılır? Çoğu kadının başı istenmeyen tüyler ile belada. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için ağda, jilet, epilasyon aleti gibi birçok yol var. Ancak bir süre sonra kadınlar bu epilasyon rutinlerinden de bıkıyorlar, istenmeyen tüylerinden tamamen kurtulmak istiyorlar. Ve tabii, ilk akla gelen de lazer epilasyon oluyor.

Lazer Epilasyon Nedir? Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon, kalın ve koyu renkli tüyler üzerinde etkili olan bir epilasyon türüdür. Hatta lazer epilasyona başlamadan evvel tüylerinizi lazerin görebilmesi için jilet kullanma durumunda kalabilirsiniz. Tüyleriniz ne kadar kalın ve koyu renk çıkarsa lazer epilasyon işlemi o kadar başarılı olacaktır. Ayrıca lazer epilasyon, diğer tüylerden kurtulma yöntemlerine göre daha acısızdır.

Lazer epilasyonun tam olarak yaptığı şey, uygun ısı bozum derecesi ile kıl kökünü yok etmektir. Her bir seansta kıl kökleri zayıflar ve artık bir süre sonra istenmeyen tüylerinizden kurtulmuş olur; ağda, jilet gibi yöntemlerle boğuşmak zorunda kalmazsınız.  Ancak unutmayın ki lazer epilasyon kıllarınızı yok eder, çok zayıf ince tüylerde lazer epilasyon başarılı değildir. Seanslarınız, alet artık kıl köklerinizi görmeyene dek devam eder. Eğer sonuçtan memnun kalmazsanız, ince tek tük tüyler gözünüze batarsa iğneli epilasyon ile onlardan da kurtulabilirsiniz.

Lazer epilasyon tedavi süresi, herkeste değişiklik gösterir. Uygulanan bölgedeki kıllar sık ve kalınsa lazer epilasyon şüphesiz daha uzun sürecektir. Ancak kıllarınız seyrekse, seans sayınız daha az olabilir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Tedaviye başlamadan önce muhakkak bir kadın doğum uzmanına görünmelisiniz. Eğer hormonlarınızda bir düzensizlik varsa, lazer epilasyon pek de işe yaramayacaktır. Çünkü bazı kadınlarda erkek tipi kıllanma görülmektedir. Böyle bir durumda önce hormon tedavisi uygulanır. Eğer hala sonuç alınamazsa lazer epilasyona başvurulur.

Hormon testinden geçmeden lazer epilasyona başlarsanız, hem paranız hem de zamanınız boşa gider. Belki de altı ay kullanacağınız bir hap ile tüylerinizden kurtulacaktınız. İlk önce hormonları deneye sokup, ardından istenmeyen tüylerinizden lazer epilasyon ile kurtulabilirsiniz. Lazer epilasyon yaptırırken, tercih ettiğiniz merkezi iyi seçmeniz gerekir. Çünkü sonuçta cildinize bir ısı uygulanacak ve doğru uygulanmazsa cildinizde yanıklar meydana gelebilir. Bu nedenle çok iyi araştırma yapmalı, ucuz fiyatların cazibesine kapılmamalısınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu