Sağlık

Tırnak Uzatma Yöntemleri

Tırnak Uzatma Yöntemleri Nelerdir? Uzun tırnaklara sahip olmak en büyük hayalinizse ancak bunu bir türlü sağlayamıyorsanız, o zaman sizin için hazırladığımız tırnak bakımlarını mutlaka uygulayın.

Tırnak Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Uzun tırnaklar bir eli en güzel gösteren detaydır. Bazı kadınlar bu konuda çok şanslıdır isteseler de istemeseler de Allah vergisi uzun tırnaklara sahip olurlar. Ancak Bazı kadınlar bu kadar şanslı olamaz ve o hayallerini süsleyen uzun tırnaklara bir türlü sahip olamazlar.

Uzun tırnak isteyen okurlarımız için birbirinden faydalı tırnak uzatma yöntemlerini bir araya getirdik. Hayalinizdeki tırnaklara bu yöntemler sayesinde ulaşmanızı dileyerek yöntemlerimize başlıyoruz.

  • 1.Limon Suyu İle Tırnak Uzatma

Tırnaklarınıza her gün düzenli olarak limon suyu ile bakım yapmalısınız. bu işlemi ister pamuk yardımıyla ister doğrudan gerçekleştirebilirsiniz. Limon suyunda bulunan vitaminler, tırnaklarınızın uzamasına yardımcı olacaktır.

  • 2.Zeytinyağlı Suda Bekleterek Uzatma

Tırnaklarınızı uzatmak için zeytinyağı ve sirke karışımı olan ılık suda tırnaklarınızı bekletebilirsiniz. bu karışım tırnaklarınızı besler ve yumuşamasını sağlar. Bu uygulamayı her gün yatmadan önce uygulayın.

  • 3.Hindistan Cevizi Yağı İle Uzatma

Aktardan alabileceğiniz Hindistan cevizi yağı ve limon suyunu karıştırarak bu karışımla tırnaklarınızı ovun. Böylece daha güçlü tırnaklara sahip olmanız çok kolay olacaktır.

  1. Düzenli olarak Nemlendirici Kullanın

Tırnaklarınızın kenarlarını hafif fırçalayın ve kan dolaşımınızı arttırın. Ayrıca besleyici krem kullanarak güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Nemli tırnaklar daha sağlıklı uzayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu