Zayıflamak İçin Şok Diyet Listesi

0 10

Zayıflamak İçin Şok Diyet Listesi; Şok diyet dediğimiz diyet, tek gıda diyetleri ya da protein ağırlıklı dediğimiz diyetlerdir. Bu diyetler kişinin kilo verimini hızlandırmak için yapılan diyetlerdir. Bu diyetler daha çok kilo verme problemi olan yada kilo vermesi yavaş olan kişilerde uygulanır.

Şok diyetler kısa süreli uygulanmalıdır yani bu süre bir haftayı geçmemelidir. Şok diyetle genelde bir haftada beş kilo verebilir kişiler. Kilo vermek isteyenler bir haftada beş kilo verebiliyorsak iki haftada on kilo yada bir ayda yirmi kilo verebiliriz diye düşünebilirler, ama şok diyette mantık bu şekilde ilerlemez. Zaten bu kadar hızlı kilo verimi kişilerin sağlığını olumsuz etkiler ve hastalıklara neden olur. Şok diyetler potasyum eksikliğine bağlı olarak da kalp durmalarına neden olur. Bu konulara dikkat edilmesi gerekir ve şok diyetten önce mutlaka bir uzmana danışılmalıdır.

Zayıflamak İçin Şok Diyet Listesi

Çağımızın en büyük hastalığı strestir, buna bağlı olarak ta strese giren kişiler yeme ihtiyacı duyar ve genelde tüketilen yiyecekler tatlı guruplarıdır. Buna bağlı olarak alınan kiloları nasıl hızlı bir şekilde verebilirim soruları gelir akıllara. Zayıflamak için en iyi şok diyet listesi ise;
Öncelikle, fazla hareket etmeniz gerekir ve spor yapmanız gerekir ama spora vaktim yok diyorsanız;

  • Öncelikle ekmeği öğünlerinizden çıkarmanız gerekir.
  • Abur cubur asla yenmemeli bu dönemlerde.
  • Elma detoksu ile birlikte bir haftada 5-6 kilo vermek için günde 3 tane yumurta yemeniz gerekir.
  • Sabah bir yumurta, öğlen bir yumurta ve akşam bir yumurta ve bu yumurtalar kesinlikle yağda pişmiş değil haşlanmış yumurta olmalıdır.
  • Bununla birlikte yeşil elma detoksu yapabilirsiniz.
  • Yeşil elma kabuğunu, bir tutam saplı maydanoz, iki limon kabuklu, iki üç tane karabiber, kabuklu tarçın ve taze zencefili karıştırıp bir kapta kaynattık tan sonra gün içersin de tüketmeniz gerekir. Eğer gece yatmadan önce bu karışımları tüketirseniz vücudun yağ yakma oranı da yükselecektir.

Şok Diyeti Kimler Yapamaz

Şok diyeti aslında herkes yapabilir, fakat kalıtsal hastalığı olan kişiler bu diyeti uygulamamalıdır. Örneğin; şeker hastası olan kişiler için pek uygun değildir. Sağlıklı bir insan şok diyeti bir hafta boyunca yaptığı takdirde herhangi bir sorun ile karşılaşılmaz.

Zayıflamak için en iyi şok diyet listesi için kulaktan dolma bilgiler yetmeyebilir. Mutlaka uzman kişilerden yardım alınmalıdır. Herkesin metabolizması farklı çalışır ve bir takım testler sonucu şok diyet uygulaması yapılır. Bazı diyetler de vardır ki herkes üzerinde etkili bir sonuç verir bunlardan biri de yoğurtla zayıflamadır. Bu teknik genelde işe yarar. Şok diyetler için piyasada satılan merdiven altı ilaçlar ve merdiven altı çaylardan kesinlikle uzak durulmalıdır. Şok diyet için mutlaka lisanslı ürünler kullanılmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. KabulDetay