Diyet

Kilo Vermeye Yardımcı Besinler

Kilo Vermeye Yardımcı Besinler; Sağlıklı kilo vermek istiyorsanız, aç kalmanıza gerek yok. Düzenli bir beslenme, uyku ve spor ile aç kalmadan sağlıklı bir şekilde kilo vermeye başlayacaksınız. Kilo vermek için, bir uzmana giderek, sağlıklı beslenme programı uygulamaya başlayalım.

Kilo Vermeye Yardımcı Besinler

Uzmanların sizler için önerdiği sağlıklı bilgiler sayesinde, kaliteli bir yaşam süreceksiniz. Sindirime ve sağlığınıza faydalı ve kilo vermenize yardımcı yiyecekleri sizler için seçtik.

Yoğurt

Ev yapımı yoğurt, sizler için bir sağlık kaynağıdır. Bağırsak ve mide başta olmak üzere, tüm vücudumuz için önemli bir besin kaynağıdır. Düzenli tüketildiği zaman kilo vermenize ve hızlı yağ yakmaya yardımcı olacaktır. Öğle ve akşam yemeklerinden sonra, ara öğün dediğimiz zamanda, yarım kase kadar tüketeceğiniz yoğurt sizi hem tok tutar hem de yağların yakılmasına yardımcı olacaktır.

Ev yapımı doğal yoğurt, aynı zamanda bir antioksidandır. Ev de yapacağınız yoğurt, vücutta yeşil çay ve su gibi etkiler gösterir ve zararlı maddelerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Günde iki kase yoğurt tüketmeniz durumunda, hızla kilo vermeye başlayacaksınız.

Yumurta

Yumurtanın, bir protein kaynağı olduğunu biliyoruz. Spor destekli programlarda, protein ağırlıklı diyetlerin başında yumurta gelir. Bu demek değildir ki, yumurta yiyerek kilo veremezsiniz. Elbette verebilirsiniz. Çünkü yumurta, yağ yakan yiyecekler arasında yer alır. Eğer kilo vermek istiyorsanız iki gün arayla, sabah kahvaltınız da haşlanmış bir adet yumurta tüketebilirsiniz. Eğer yumurtayı bu şekilde yiyemiyorsanız, haşlanmış yumurtayı dilimleyiniz ve üzerinde zeytinyağı gezdirin. Dilerseniz limon sıkarak salata gibi tüketebilirsiniz.

Elma

Elmanın faydası saymakla bitmez. Elmanın hem vücuda hem de cilde büyük faydası vardır. Kilo verme konusunda da oldukça etkili bir yiyecektir. Elma, ara öğünlerde tüketildiğinde tokluk hissi sağlar, Akşam saatlerinde düşen insülin direncini, bir adet elma yiyerek normal seviyesine çıkarabilirsiniz. Diş ve diş etleriniz içinde faydalıdır. Akşam saatlerinde tüketeceğiniz bir elma ile, açlık krizinizin önüne geçebilirsiniz.

Tarçın

Kan şekeri düzenleyici olarak da bilinen tarçının, vücut için önemi oldukça büyüktür. Tarçının çay gibi demlenip içilmesi durumunda da tokluk hissi yaratır. Birden bastıran şeker krizlerini önüne geçebilirsiniz. Kilo kontrolü için bal ile bir bardak tarçını karıştırıp içilebilir. Ağız kokusundan, saç dökülmesine, bağırsak problemlerine kadar pek çok şeye iyi gelir.

Sirke

Sirke, cilt bakımı ve kilo vermek isteyenler için bire bir çözüm yoludur. Ama söylememiz gereken bir şey vardır; sirke kendi başına bir yağ yakıcı ya da kilo verdirici bir şey değildir. Ilık su ile sirkeyi seyrelterek tüketildiği takdirde, metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakmayı güçlendirir. Uyanır uyanmaz, kahvaltıdan önce bir su bardağı ılık suyun içerisine 4-5 damla elma sirkesi damlatın ve her gün içelim. Bu karışım size tokluk hissi verecektir ve hızlı bir metabolizma ile güne başlayacaksınız. Kilo vermeye yardımcı besinler arasında yer alır.

Greyfurt

Sabah kahvaltısında, eğer meyve suyu içiyor iseniz bir çubuk tarçın ve bir tatlı kaşığı bal ile bir su bardağı greyfurt suyunu karıştırın ve için. Güne vitamin deposu ile başlayın. Size enerji ve zindelik kazandıracak olan bu karışım, aynı zamanda metabolizmayı da hızlandırır.

Yulaf Ezmesi

Diyet yapanların vazgeçilmezleri arasında yer alan yulaf ezmesi, kilo vermenize yardımcı olacaktır. Bir kase sütün içerisine yulaf ezmesini ilave edelim ve sabah kahvaltı da tüketelim. Lifli gıdalar arasında yer alan yulaf, aynı zamanda sizi tok tutacaktır.

Keten Tohumu

Bağırsak ve mideye etki ederek daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olacaktır. Düzenli tüketildiği takdir de hızla kilo vermenize yardımcı olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu