Diyet

7 Zeytin 1 İncir Diyeti

İştahı azaltarak doğal yollardan kilo vermeyi sağlayan 7 zeytin 1 incir diyeti, birçok inanışta kutsal kabul edilen zeytin ve incir bitkisi ile yapılır. İncir meyvesi bağışıklık sistemini düzenler ve kilo vermeye yardımcı olur.

7 Zeytin 1 İncir Diyeti

Sabah ve aksam öğünlerinden önce 7 zeytin ile 1 incir tüketilmeli ardından sağlıklı bir öğün ile hazırlanmalıdır. Gün içerisinde vücudun ihtiyacına göre su tüketim miktarı attırılmalıdır. Sıvı alımı ile desteklenen diyetlerde başarı oranı spor ya da çeşitli besinler ile zayıflamak isteyenlere nazaran yüksektir.

Kahvaltı ve akşam yemeğinde aşırı yağlı ve tuzlu gıdalardan uzak durulması vücudu yormayacağı için kilo vermeyi hızlandırır. Kilo vermek ya da kiloyu sahip tutmak için diyetin yanı sıra sağlıklı beslenme ve spor da uygulanmalıdır.

7 Zeytin 1 İncir Diyeti
7 Zeytin 1 İncir Diyeti

7 Zeytin 1 İncir Üzerlik Tohumu Hurma

Yapılan araştırmalara göre zeytin, incir, üzerlik tohumu ve hurma bitkisinin bir araya gelmesi ile oluşturulan bitkisel formül sağlıklı kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Evde kalıcı şekilde kilo vermek isteyenler 7 zeytin 1 incir diyeti ile sağlıklı şekilde kilo verebilir ya da kilo kontrolü sağlayabilirler.

Uygulanacak bu diyetin malzemeleri aşağıda verilmiştir. Bu malzemeler;

  • 7 adet tuzsuz zeytin
  • 2 adet orta boy hurma
  • 1 adet kuru incir
  • Çay kaşığının yarısı kadar üzerlik tohumu
  • Yeteri kadar zeytinyağı

olarak sıralanır.

İncir ve hurma doğranır. Çekirdeğinden ayrılmış zeytinler eklenir. Hazırlanan karışıma üzerlik tohumu eklenir ve üzerine yeterli miktarda zeytinyağı gezdirilir. Sabah kahvaltıdan önce ve akşam yatmadan önce hazırlanan bitkisel karışım uygulanır.

7 Zeytin 1 İncir Zararları ve Yan Etkileri Nelerdir?

Zeytin ve incir bitkisi beraber tüketildiğinde sağlık için herhangi bir sorun oluşturmaz. Aksine düzenli olarak tüketilen bu bitkiler kişilerin vücutlarına fayda sağlar.

Ancak incir şeker içeren bir bitkidir. Fazla tüketilmesi kişilerin yaşamlarını tehdit edebilir.

Bu nedenle; 7 zeytin ve 1 incir kürünü uygulamaya başlamadan önce kan değerlerinin kontrol edilmesi gerekir. Diyabet ya da tansiyonu olan kişileri için tehlikeli olabilir. Diyabeti ve tansiyonu olan hastalar bu diyeti uygulamadan önce doktora danışmaları önerilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu