Diyet

Lahana Çorbası Suyu ve Detoks Diyeti

Lahana Çorbası Suyu ve Detoks Diyeti Bayanların ortak sorunu haline gelen şişmanlık ya da fazla kilo problemleri için, her geçen gün farklı diyet önerileri ortaya çıkmaktadır. Diyet yaparken, mevcut hastalıklarınıza ve aslında ne kadar fazla kiloya sahip olunduğu bilinmesi gerekir. Aksi takdirde, bilinçsiz diyetlerle sağlığınıza zarar verebilirsiniz.

Lahana çorbası suyu ve detoks diyeti

Hızlı kilo vermek isteyen kişiler için önerilen diyetler arasındadır. Özellikle lahana çorbası diyeti, bir hastanedeki kalp ameliyatı olacak hastalar için düzenlenen, çabuk etkili bir diyettir. Fakat diyet sonrasında beslenmeye gerekli dikkat verilmez ise, her diyet sonrası yaşanabilen daha fazla kilo alımı ile karşı karşıya kalınabilir.

Lahana Suyu Çorbası Diyeti Nasıl Yapılır?

Bu 1 haftalık diyet programını kapsar. Kesinlikle yapılan diyet süresi 7 günü aşmamalıdır. İstenirse, ilk diyet bittikten 2 hafta sonra tekrar yapılabilir. İlk önce yapılması gereken, 1 hafta yetecek miktarda lahana çorbası hazırlamaktır. Diyet boyunca sadece lahana çorbası, su, şekersiz içecekler, kalorisiz meyve ve sebze tüketilecektir.

Lahana çorbası için malzemeler;

  • 2 adet büyük baş soğan
  • 3 adet domates
  • 2-3 adet yeşil biber
  • İsteğe bağlı 2 adet bulyon tablet
  • 1 baş kerevizin yaprakları
  • 3 adet havuç
  • 350 gr mantar
  • 8 su bardağı su
  • 250 gr ıspanak

Tüm sebzeler küp küp doğranır. Yeşil biber ve soğan, az miktardaki yağda soğanlar pembeleşinceye kadar kavrulur. Mantar, ıspanak, havuç ve kereviz yaprakları da tencereye ilave edilir ve bir iki karışım hafif kavrulduktan sonra su eklenir. Bulyon tabletler de eklendikten sonra kaynamaya bırakılır.

Çorba ile birlikte diyetin 1. günü, su ve muz dışındaki tüm meyveler tüketilebilir.

2. gün; istenilen miktarda çorba ile birlikte su ve seçilen 1-2 sebze tüketilir. Fakat kesinlikle kızartma olarak değil, yağsız ve fırınlanmış sebzeler tercih edilmelidir.

3. gün; çorba ile birlikte, su, şekersiz çay, muz dışındaki tüm meyveler ve patates hariç tüm sebzeler tüketilir.

4. gün; istenilen miktarda muz, su, şekersiz çay, lahana çorbası ve yağsız süt tüketilir.

5. gün; su, 350 gr et, tavuk veya balık, lahana çorbası, bol miktarda su ve domates tüketilir.

6. gün; çorba, su, 350 gr et ve yeşil yapraklı sebzeler tüketilir.

7.gün; çorba, isteğe bağlı sebze, esmer bulgur ve şekersiz, evde sıkılmış meyve suyu tüketilebilir. Bu diyeti uygularken su alımı çok önemlidir. Her gün için en az 8 bardak su içilmesi gerekir.

Detoks Diyeti

Detoks, vücudun toksinlerden arındırılması ve yenilenmesi için faydalı bir yöntemdir. Detoks etkili yiyeceklerle diyet yapmak, vücudun daha dinç ve yenilenmiş olmasını sağlayacaktır. Lahana çorbası suyu ve detoks diyeti, kısa süreli kilo vermeye yardımcı en iyi diyetlerdendir. Detoks diyeti 3 gün süreli bir diyettir. Önerilen gıdalar dışına kesinlikle çıkılmamalıdır.

Detoks diyetinde 1. gün; limonlu ve taze naneli 3 litre su hazırlanıp kahvaltıda ve gün içinde tüketilmelidir. Kahvaltıda, 1 kase meyve ve yoğurt, 1 fincan bitki çayı tüketilmeli. Ara öğünlerde ceviz yenmeli. Öğlen, zeytinyağlı salata hazırlanmalı. Ara öğünde badem ve elma tüketilmeli. Akşam yemeği için de tuzsuz sebze çorbası hazırlanmalı.

2. gün kahvaltıda, yeşil çay, elma ve 1 kase yoğurt tüketilmeli. Ara öğünde bir avuç badem yenmeli. Öğlen yemeği için, zeytinyağlı salata ve haşlanmış tavuk hazırlanmalı. Ara öğünde ay çekirdeği ve portakal tüketilmeli. Akşam yemeği için, farklı çeşit sebzelerden yağsız ve tuzsuz bir fırın yemeği hazırlanmalı.

3. gün kahvaltıda, 1 bardak yeşil naneli ve limonlu su ile birlikte meyve püresi yenmeli. Ara öğünde ay çekirdeği ve alma tüketilmeli. Öğle yemeğinde sebze çorbası hazırlanmalı ve ara öğünde 1 kase yoğurt ile birlikte ceviz, badem ve fındık tüketilmeli. Akşam yemeği için zeytinyağlı salata ve cacık tüketilmelidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu